* Aktuality

 

PRODUCENTI
 
 
 
GENERÁLNÍ PARTNER
 
 
HLAVNÍ PARTNEŘI
 
 
 
 
PARTNEŘI
 
 
 
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DISTRIBUCE
 
 
Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek
 

 

 

Básníci na Blu-ray

Milovníky filmových Básníků určitě potěší, že 5. a 6. díl nejpopulárnější série filmových komedií v historii české kinematografie vydal MagicBox jako dvojalbum na Blu-ray. V prodeji je od od 11. července 2018.

 

Křest knižních Básníků

Zveme vás na křest knížky Ladislava Pecháčka "Jak básníci čekají na zázrak", povídkové předlohy stejnojmenného filmu  – v úterý 3. 5. 2016 v 16:00 hodin v Paláci knih Luxor (Praha, Václavské nám. 41). Součástí akce bude také autogramiáda a beseda s tvůrci a herci – spisovatelem a scénáristou Ladislavem Pecháčkem, Dušanen Kleinem, Pavlem Křížem a Davidem Matáskem. Knihu vydává nakladatelství EMG – Knižní klub.

 

Bratislava tleskala Básníkům

Po dalším kolečku českých regionálních premiér (Náchod, Kolín, Česká Lípa, Nový Bor aj.) překročili Básníci hranice Slovenska a zakotvili v Bratislavě – v nejmodernějším slovenském kině – Cinemax Bory. Zde se také poslední dubnový večer uskutečnila slovenská premiéra filmu Ako básnici čakajú na zázrak za účasti tvůrců Pavla Kříže coby Štěpána Šafránka a slovenských rodáků kameramana Petra Beňu a režiséra Dušana Kleina.

 

Konečně pražská premiéra

Úterý 12. dubna 2016 Praha, kino Lucerna. Dvě hlavní premiérové projekce v nabitých sálech provázel smích, dojetí a nakonec i bouřlivý potlesk, kterým diváci ocenili film a přivítali početnou tvůrčí delegaci v čele s režisérem Dušanem Kleinem, producentem Milošem Šmídmajerem a krásným hostem – Josefem Somrem.

 

Básníci jdou do kin

Úplně prvními diváky 6. dílu „básnické“ filmové ságy Jak básníci čekají na zázrak se stali zástupci a hosté generálního partnera filmu HARTMANN RICO a.s. Dvě partnerská představení za účasti tvůrců a herců proběhla v Praze (31. 3.) a následně na to v Brně (3. 4.).

 

Jak básníci čekají na zázrak – Dotočeno! Premiéra 14. 4. 2016!

V neděli 15. 11. 2015 se uzavřely osudy, příběhy, sny, nová přátelství a možná i lásky filmových Básníků v šestém pokračování legendární série scénáristy Ladislava Pecháčka a režiséra Dušana Kleina. Poslední klapka padla v Mělníku, kde mají Básníci už domovské právo.
 

Natáčení „Básníků“ se chýlí ke konci

Režisér Dušan Klein a jeho štáb mají před sebou už jen několik dní natáčení komedie Jak básníci čekají na zázrak, v níž se už po šesté setkáme s osudy legendárních filmových básníků. Poslední záběry se uskuteční 16. listopadu v Mělníku.
 

Básníci v Praze

Štáb Dušana Kleina přestěhoval se na pět dní do Prahy 4. Štěpán Šafránek a jeho syn Junior si zde v Boleslavově ulici zařizují nový byt, v němž se odehrají vtipné i zapeklité situace, vymyslí zásadní strategické plány, samozřejmě s pohotovou účastí Kendyho a Karase.
 

Básnický itinerář

Šestí Básníci se budou natáčet 29 dní od poloviny září do poloviny listopadu 2015 v následujících lokacích: Liběchov u Mělníka, Mělník, Kladno, Říčany, samozřejmě Litoměřice a také na různých místech v Praze. 

 

ČTVRTEK 17.9.2015 – NÁVRAT BÁSNÍKŮ

První klapka 6. pokračování legendárních filmových básníků zazněla kolem sedmé hodiny večer před hotelem V Zátiší (Liběchov). Prvními herci na place byli Lukáš Vaculík (Karas) a Eva Holubová coby přísná vrchní sestra Vojtěcha.

 
 
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.