* Aktuality

PREMIÉRA: 28. 2. 2013

 
Generální partner
 
Hlavní partner
 
Partneři
 
Hlavní mediální partner
   
 
Mediální partneři
   
   
   
 
Podpora
 
Producent
 
Koproducent a distribuce

 

*

Čtyřlístek ve službách krále

Tvůrci

Výtvarník: JAROSLAV NĚMEČEK
Duchovní otec Čtyřlístku, který vznikl v jeho fantazii před více než 40 lety a dnes má na svém kontě více než 500 komiksových příběhů!

Scénář: HANA A JOSEF LAMKOVI
Přes dvacet let spolupracují se Čtyřlístkem a napsali více než dvě stě příběhů s Fifi, Myšpulínem, Pinďou a Bobíkem. Námět celovečerního filmu Čtyřlístek ve službnách krále vychází z jejich kresleného komiksu Kámen mudrců. Realizovali rovněž desítky mimořádně úspěšných a oblíbených večerníčkových příběhů a seriálů.

Režie: MICHAL ŽABKA 
Výrazný mladý talent v oblasti animované tvorby,  jehož filmy  sbírají ocenění doma i v zahraničí. ČT uvedla nedávno  jeho autorský večerníčkový seriál Tři prasátká natočený poprvé v 3D technologii. Do povídkového animovaného filmu Autopohádky, který měl premiéru v březnu letošního roku, přispěl vtipnou autorskou povídkou Účetní a Víla. 
 
Střih: LUDĚK HUDEC 
Jako střihač má na svém kontě řadu významných filmů: Autopohádky, Tobruk, Mazaný Filip, Postel, Nejasná zpráva o konci světa (Český lev za střih). Podílel se také na několika významných experimentálních projektech. Tvůrce s mimořádným dramatickým i dramaturgickým cítěním.
 
Hudba: ONDŘEJ SOUKUP

Vystudoval Pražskou konzervatoř. Hrál v jazzových a popových kapelách Pražský Bigband, s Jiřím Stivínem, Pražský výběr, Orchestr Ladislava Štaidla, Orchestr Karla Gotta, psal a aranžoval hudbu. Po roce 1980 se začal skládat hudbu a produkovat desky. Složil filmovou hudbu k celé řadě českých a slovenských filmů a k zahraničním televizním pořadům (ZDF, ORF, BBC, Tijuana, RTVE aj.) Např.:  Druhý tah pěšcem (1983), Zapomenutí muži (BBC, 1992), Hrdina Cuttlas (Tijuana, RTVE, 1994-1998),  Kolja (1997, oceněn Oskarem za nejlepší zahraniční film roku), Nejasná zpráva o konci světa (1998, Český lev za nejlepší hudbu, společně s Janem Jiráskem), Tmavomodrý svět (2001, Český lev za nejlepší hudbu), Vratné lahve (2007), třetí pokračování seriálu Nemocnice na kraji města (2008).

Pro zpěvačku Lucii Bílou složil čtyři úspěšná alba: Missariel (1992), Lucie Bílá (1995), Jampadampa (2003), Woman (2007) a produkoval další alba Hvězdy jako hvězdy (1997) a Bang-Bang (2009). Album Missariel bylo v roce 1993 oceněno pěti ze sedmi možných cen České Grammy.

Mezi nejzajímavější divadelní projekty Ondřeje Soukupa patří hudba k baletu Šachmat (1989, 2009), oratorium Zahrada rajských potěšení (1992), muzikály  Johanka z Arku (2000),  Láska je láska (2004), Elixír života (2005).  Na většině svých projektů úzce spolupracuje s textařkou Gabrielou Osvaldovou. 
 
Producent: MILOSLAV ŠMÍDMAJER / Bio Illusion 
 
Koproducent: Prof. Ing. ALEŠ TŘÍSKA, DrSc. / CinemArt 
 
Námět a scénář: Hana a Josef Lamkovi
Výtvarník: Jaroslav Němeček
Střih: Luděk Hudec
Zvuk: Marek Musil
Hudba: Ondřej Soukup
Text písničky: Gábina Osvaldová
Dramaturgie: Barbora Červenková, Luděk Hudec
Spolupráce na scénáři: Mária Dufková, Bohumila Zelenková
Výkonný producent: Jiří Holan
Studio Alkay Animation Prague / Petr Horák, ředitel
+ 45 animátorů z celého světa
Marketing: Nela Schlaichertová, Marta Zídková
Režie: Michal Žabka
Producenti: Miloslav Šmídmajer (Bio Illusion), Aleš Tříska (Cinemart)
 
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.