* Aktuality

PREMIÉRA: 28. 2. 2013

 
Generální partner
 
Hlavní partner
 
Partneři
 
Hlavní mediální partner
   
 
Mediální partneři
   
   
   
 
Podpora
 
Producent
 
Koproducent a distribuce

 

*

Čtyřlístek ve službách krále

O filmu

Po více než čtyřiceti letech od zrodu prvního legendárního českého komiksu ČTYŘLÍSTEK (první vydání vyšlo v roce 1969) se chystají oblíbené postavičky Fifi, Myšpulín, Bobík a Pinďa zaútočit i na naše kina v kresleném filmu ze současné i rudolfínské doby pod názvem ČTYŘLÍSTEK VE SLUŽBÁCH KRÁLE.  Výtvarníkem je duchovní otec Čtyřlístku Jaroslav Němeček, scénáře se ujali manželé Hana a Josef Lamkovi, režii má Michal Žabka.   

 
 
O čem to bude? 
O tom, co nebylo v žádných učebnicích!   

Na filmové plátně uvidíme dobrodružný příběh Čtyřlístku plný humorných a gagových situací, dynamický, vtipný, moderní se spoustou nečekaných zápletek, legrace a překvapení. 
 
Malý výlet na pražský Hrad na oslavu Fifinčiných narozenin nabídne Čtyřlístku úžasné setkání – ve Zlaté uličce je nejdříve přepadne živý lev, který je zavede tajnými podzemními chodbami až k hrobce českých králů, kde na ně už čeká samotný císař Rudolf! 
 
Ten podnikl se svým věrným lvem Aurixem cestu časem z minulosti do přítomnosti, protože podle předpovědí věhlasných císařských astrologů jenom Čtyřlístek může získat císaři zázračný kámen mudrců a zachránit tak nejen život císaři a korunovační klenoty, o které usiluje zrádný alchymista Kelly, ale i zneškodnit démona zla Zimozele, který touží stát se ledovým pánem celé země. 
 
A tak se rozběhne kolotoč neuvěřitelných střetů, konfliktů a peripetií, Fifinka, Myšpulín, Piňďa a Bobík  se dostanou i do minulosti na císařský dvůr, kde jim doslova půjde o život. 
 
Ale nebyl by to Čtyřlístek, kdyby díky svému důvtipu a vynalézavosti nevyřešil všechny nástrahy i nečekané překážky, které jim postaví do cesty Kelly a mocný Zimozel a nakonec nezachránil tak celou zeměkouli před ledovou zkázou. Císař Rudolf se vrací do minulosti sice bez kamene mudrců, ale moudřejší o poznání, že přátelství a odvaha jsou cennější než zlato.    
 
 
Námět a scénář: Hana a Josef Lamkovi
Výtvarník: Jaroslav Němeček 
Režie: Michal Žabka 
Producent: Miloslav Šmídmajer / Bio Illusion 
Koproducent: prof. Aleš Tříska / CinemArt
 
Generální partner
HM STUDIO HRAČKY 

Hlavní partner
PRIBINA-TPK spol. s r.o. / PRIBINÁČEK 

Partneři
ČESKÁ POŠTA, s.p. 
PERFETTI VAN MELLE CR, spol. s r.o. / CHUPA CHUPS 
SOARÉ SEKT a.s. / ROBBY BUBBLE   
 
Hlavní mediální partner
Televize NOVA
 
Mediální partneři
BORGIS a.s. / PRÁVO             
BURDA Praha, spol. s r.o. / KATKA 
Časopis  ČTYŘLÍSTEK
ASTROSAT a.s. / TV MAGAZÍN 
MEDIAPHARMA, a.s. 
 
Podpora filmu
STÁTNÍ FOND ČR PRO PODPORU A ROZVOJ ČESKÉ KINEMATOGRAFIE 
 
Distribuce:  CINEMART 
 
Premiéra:  28. února 2013
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.