* Aktuality

PREMIÉRA: 28. 2. 2013

 
Generální partner
 
Hlavní partner
 
Partneři
 
Hlavní mediální partner
   
 
Mediální partneři
   
   
   
 
Podpora
 
Producent
 
Koproducent a distribuce

 

*

Čtyřlístek ve službách krále

Slavnostní inaugurace poštovních známek

Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín se už zabydleli na poštovních známkách před dvěma lety. Tyto oblíbené komiksové  postavičky  uvedly na trh první "samolepící" známky, navíc s písmenkovým označením jejich nominální hodnoty.

 Česká pošta letos přišla s další novinkou – poštovními známkami, které jsou poprvé tematicky věnované českému filmu! A tím je právě Čtyřlístek ve službách krále. Vedle toho, že jde o první celovečerní čtyřlístkovský film, si tento film připsal na své konto další prvenství, a to právě uvedení na poštovních známkách. Jde o dvě poštovní známky s nominální hodnotou v kategorii A, tj. pro Českou republiku. V prodeji jsou od 7. listopadu 2012. Jejich výtvarníkem je opět pan Jaroslav Němeček.

Jedná se o dvě samolepící známky, které lze zakoupit v známkovém aršíku po deseti kusech. Na známkách je vyobrazen Čtyřlístek a také jejich "filmoví" partneři: král a císař Rudolf II. a jeho věrný lev Aurix I. ve lví podobě a v podobě bájného gryfona. Na rubovou stránku aršíku nakreslil pan Něměček hlavní postavy filmu, včetně těch záporných! Aršík i známky mají tak nejen peněžitou hodnotu, ale potěší právě krásným výtvarným odkazem na první animovaný celovečerní film, v němž se Fifi, Myšpulín, Bobík a Pinďa stanou opravdovými filmovými hvězdami.

 

Česká pošta je partnerem filmu Čtyřlístek ve službách krále a vydává tyto poštovní známky z filmu k jeho premiérovému uvedení – v lednu 2013. Potěšilo nás, že český film je konečně taky na poštovních známkách, a proto uspořádala filmová produkce včera odpoledne malou inaugurační slavnost v kině Evald, na níž pozvala tvůrce a novináře. Komorního přípitku se zúčastnili mj. pan Jaroslav Němeček, režisér Michal Žabka, paní Hana Lamková, producent Miloslav Šmídmajer, zástupci Cinemartu a České pošty.

 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.